İzmir’de 11 Kişinin Yaralandığı ‘Merdiven Kazası’ Kamerada!

İzmir’de Üçyol Metro İstasyonu’nda yaşanan korkunç olayda, yürüyen merdiven aniden kontrol dışı bir şekilde ters yönde hareket etti.

Olay anı güvenlik kameralarına yansıdığında, merdiven üzerinde bulunan yolcular panik içindeydi. Bir vatandaş, düşmemek için merdivenin ters yöne doğru koşarken, diğerleri ise dengelerini kaybederek merdivenden düştü. Yaşanılan olayda dengesini kaybederek düşen kişilerden 11’i yaralandı.

MERDİVENİN BAKIMI 1 GÜN ÖNCE YAPILMIŞ

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Üçyol Metro İstasyonu’nda yürüyen merdivenlerin bakımı bir gün önce tamamlanmıştı. Ancak ertesi gün meydana gelen arıza, henüz net olarak belirlenememiş durumda.

Açıklamada “Söz konusu arızanın nedenini belirlemek üzere Metro AŞ teknik ekipleri ve TMMOB Makine Mühendisleri Odası İzmir Şubesi uzmanları birlikte çalışmaktadırlar; ayrıca eşzamanlı olarak hukuki inceleme başlatılmıştır” denildi.

NE OLMUŞTU?

Konak ilçesinde Üçyol Metro İstasyonu’ndan çıkışı sağlayan yürüyen merdiven, dün sabah üzerinde yolcular bulunduğu sırada bir anda ters yönde hareket etmeye başladı. Merdivenin kayması sonucu dengesini kaybederek düşen 11 kişi, hafif yaralandı.

Olay anında çevrede bulunanlar, düşen yolculara ilk müdahaleyi yaparak sağlık ekiplerinin gelmesini bekledi. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, yaralıları çevredeki hastanelere sevk etti. Yaralıların durumunun stabil olduğu belirtilirken, tedavilerinin devam ettiği bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir